Kocour v botách

 

Ostrov


 

Whitney Houston
 

Avatar: The Way of Water

 

AKCE

Doporučujeme:


Výstava ANDĚLSKÉ VZNÁŠENÍ JANA NAŠE

Tvorbu olomouckého výtvarníka a sochaře Jana Naše mohou návštěvníci zhlédnout od 18. ledna denně v novoborském kině.

Jeho monumentální šestimetrová plastika se například vyjímá v Krkonošském národním parku. Další jeho plastiky můžete vidět i v Holandsku, Praze či Olomouci. V kině budou k vidění jeho menší objekty a šperky. Šestnáct dřevěných andělů vyrobených z jabloňových letorostů se bude vznášet u stropu ve foyer kina.
Největším zájmem Jana Naše bylo dřevo. Vybral si jej proto, že je to živá hmota. Souzněl s ním. Miloval tvoření, objevování tvarů. Věnoval se dřevěnému šperku a malým plastikám, kterým říkal hmatky.
Těch vytvořil velké množství. Byly to vlastně malé plastiky. Mnohé měly i kinetickou funkci.
Nic nesmělo přebývat, aby nás nerozptylovalo, abychom si mohli vychutnat jeho tvar a soustředit se na meditaci

Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 18. ledna v 18 hodin. Úvodní slovo pronese významný dokumentární fotograf prof. Mgr. Jindřich Štreit, Dr.h.c., hudbou výstavu doprovodí Miloš Vacík, kapelník ze skupiny Tam Tam Batucada, zakladatel Slunečního orchestru, Šum svistu a první školy samby v České republice. Vernisáž bude doplněna projekcí fotografií.

Jan Naš žil a tvořil v Hněvotíně v Olomouckém kraji. Od roku 1975 se účastnil pravidelně sochařských sympozií (Vrchlabí, Olomouci, Prostějově, Brně). Vystavoval samostatně i kolektivně (Švýcarsko, Rakousko, Bratislava, Praha, Olomouc). Je zastoupen v soukromých sbírkách po celé Evropě i v USA.

Vystudoval zahradnickou školu a školu pro rehabilitaci. Byl zaměstnán na Floře Olomouc, kde se staral o tropické skleníky. Působil na Psychiatrické léčebně ve Šternberku a v Protidrogovém centru v Olomouci.
Cestoval za přáteli do Švýcarska, ale hlavně do Indie, kde se pohyboval v jogínské společnosti. Nabyté zkušenosti potom praktikoval na kurzech, které vedl v Olomouci.
„Jan miloval přírodu. Učil nás být v souladu s přírodou a zároveň s lidmi.
Celoživotní družkou byla pro něho Libunka, která má výtvarné vzdělání na Palackého univerzitě. Věnovala se malbě a grafice. Byla mu oporou a rádkyní.

 

 

 

Proběhlé akce

......................................................................................
předpremiéra 14.12. v 18:00
AVATAR: THE WAY OF WATER 3D čz


rezervace a prodej vstupenek
 

úterý 27. prosince ve 20:15
Městské kino Nový Bor
EOS: DÁNSKÝ SBĚRATEL 
DELACROIX AŽ GAUGUIN

rezervace a prodej vstupenek


středa 28. prosince v 17:00 záznam baletu z Royal Opera House v Londýně
LOUSKÁČEK - Královský balet

Nádherná Čajkovského hudba doprovází Klárku a jejího začarovaného Louskáčka v boji proti Myšímu králi i při návštěvě Cukrové víly v Království sladkostí. Milovaná inscenace Petera Wrighta pro Královský balet si drží pravé kouzlo této pohádkové klasiky pro celou rodinu a představuje jeden z nejkrásnějších způsobů, jak objevit krásu baletu.
vstupné: 250 Kč, děti a senioři: 200 Kč
rezervace a prodej vstupenek

 


rezervace vstupenek


BETLÉMSKÉ SVĚTLO
10. - 16.3, a 21. - 23.3.
kino Nový Bor www.kinonb.cz
 

 

 

25. - 26. únor 2022
MASOPUST V DUCHU KARNEVALU
Česko-brazilské dny

 

20.11. sobota od 16:30
SNOW FILM FEST
Ty nejlepší filmy o zimních sportech z celého světa i z domácí produkce. Pravidelně se můžete těšit na celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách. Dva bloky filmů + přednáška, soutěž o ceny a občerstvení.


26.8. čtvrtek
Slavnostní uvedení výstavy za účasti autorky:
INGE KOSKOVÁ - KRESBY
(hosté: spisovatelka Lenka Kuhar Daňhelová, flétnistka Monika Duarte Štreitová, kytarista Daniel Štreit Duarte, úvodní slovo: Jindřich Štreit) 

on-line přenosy, rozhovory i koncerty 

KREJČÍK HONZA z knihovny v Novém Boru

 

Spolupracovali jsme na záznamu koncertu skupiny

BIG BALLS

 

MASOPUST: TAM TAM BATUCADA + VIBRASIL SAMBA SHOW + RICARDO HOINEFF
13. února 2021 v 17h živě z Městského kina 

https://www.facebook.com/kulturanb/

Záznam z livestreamu Masopust Nový Bor 2021

 

OPTIMIK

30. ledna 2021 živě z Městského kina 

na facebooku www.facebook.com/kulturanb a na youtube Kultura Nový Bor

 

na facebooku: https://www.facebook.com/kulturanb/videos/411812849920395

Kulturní instituce i umělci samotní v době koronavirové hledají způsoby, jak se dostat k uším a očím diváků – alespoň u monitorů. Novoborská kapela Optimik vydala před Vánocemi nové album, a pod křídly Kultury Nový Bor, s.r.o, připravuje online přenos postavený právě na desce Tour de Bor (zazní ale i skladby zbrusu nové a jedna starší), spojený s rozhovorem – dotazy budou moci klást i diváci na sociálních sítích. Přenos z novoborského Městského kina se uskuteční v sobotu 30. ledna v 17:00, možnost sledování bude na Facebooku (stránky Kultura Nový Bor a Optimik 2). Rock-popová skupina letos oslaví 25 let existence a na letní sezonu připravuje průřez svým pestrým repertoárem i velký výroční koncert.

(Ondřej Pour)

Českolipský deník: https://ceskolipsky.denik.cz/ctenar-reporter/kapela-optimik-zahraje-zive-z-noveho-boru-20210124.html

 

Novinky